ČLÁNKY

Aukce nemovitostí jsou čím dál častější. Pokud hledáte nemovitost, už jste na takový prodej pravděpodobně narazili. Jejich výhodou by mělo být prodat nemovitost za vyšší cenu a přinést prodávajícímu více peněz z prodeje. Je to ale pravda? Opravdu se nemovitost prodá dráž? Nebo je v tom nějaký trik? Není to všechno jen podvod? A kdo na aukcích...

Dá se prodat byt v aukci za lepší cenu? Jak taková aukce bytu vypadá? Kdy se vyplatí a kdy ne? Sepsal jsem pro vás případovou studii, kde detailně popisuji, jak se nám aukce bytu v Brně povedla a kolik peněz navíc přinesla prodávajícímu.

Jak se vyvíjely ceny bytů v Brně v roce 2020? Ovlivnila pandemie růst cen? A co může mít vliv na vývoj cen v roce 2021? Budou ceny růst nebo klesat? Vyplatí se koupit? Vyplatí se prodat?

Zvažujete prodat byt a řešíte, zda je vhodné v souvislosti se současnými vládními opatřeními, se do prodeje vůbec pustit? A jak se dají realizovat prohlídky, případně jak se chránit a minimalizovat riziko nákazy? Tak čtěte dál.

Jaký je rozdíl mezi družstevním bytem a bytem v osobním vlastnictví? Co vědět před prodejem? Prodávají se družstevní byty za menší cenu? Jak probíhá převod družstevního bytu? Jak financovat družstevní byt? Jak na daně u družstevního bytu?

Jaký je rozdíl mezi byty, které se prodají prakticky hned (třeba do týdne) a těmi, které leží v nabídce měsíce a nikdo je nechce? Jak se zařadit do té první skupiny? A jak zároveň prodat za vyšší cenu?